Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Pamiatky

Kategorie
Zaujímavosti
Kolonádový most

Kolonádový most

zobrazit na mapě

Drevený krytý Kolonádový most v Dolnom Kubíne nemá dlhú históriu. Bol postavený v roku 1994 a nahradil starý, nefunkčný most postavený v minulosti. Je vyhotovený z dreva a na strechu bol použitý šindeľ. Vedie ponad rieku Orava a spája starú časť mesta s mestskou časťou Veľký Bysterec. V mostnej konštrukcii sú zabudované aj priestory pre malé kiosky. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádza tržnica podobného architektonického rázu. Turisti obdivujú podobné mosty vo Švajčiarsku, Francúzsku alebo v Čechách. Kolonádový most v Dolnom Kubíne sa tak radí k obdivuhodným technickým pamiatkam a patrí medzi vyhľadávané a často fotografované atrakcie v Dolnom Kubíne.

více info
Lipa sútokov sveta

Lipa sútokov sveta

zobrazit na mapě

Zaujímavým riešením zástupcov mesta Dolný Kubín bolo v roku 2009 zasadenie lipy pred budovou mestského úradu, ktorú nazvali Lipa sútokov sveta. Lipa – symbol Slovanstva a národného cítenia Slovákov sa bude polievať z najrôznejších riek, morí a potokov sveta, odkiaľ vodu prinesú dovolenkujúci občania a tiež zástupcovia našich partnerských i iných miest a obcí. Poukazuje na spolupatričnosť nášho mesta s okolitými krajinami Európskej únie i celého sveta

více info
Binárne hodiny

Binárne hodiny

zobrazit na mapě

Nevšedné hodiny sa nachádzajú na Námestí slobody. Ide o patent Ing. Pavla Nováka, ktorý sa po dlhých rokoch života v Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku a v USA vrátil do rodného mesta. Vymyslel a s podporou Mestského úradu inštaloval roku 2002 unikátne binárne hodiny.

více info
KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů