Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Kalendár

Kategorie
Akcia pre deti
Mikuláš na Oravskom hrade

Mikuláš na Oravskom hrade

predpredaj online do 1.12.2016

4. decembra 2016, čo je nedeľa, pozývame všetkých zvedavcov, malých i veľkých, na Oravský hrad, aby si nenechali ujsť čarovnú atmosféru Mikulášovho príchodu.

Súčasťou programu bude aj divadelná rozprávka Lucifukova úloha. Deti sa v rozprávke prenesú do pekla, kde sa zoznámia s čertíkom Lucifukom, ktorý robí všetko naopak, umýva sa, upratuje, dokonca rád číta a na pekelné povinnosti úplne zabúda. Jeho otec, samotný Lucifer XIV. sa preto rozhodne, že ak Lucifuk nezíska do polnoci pre peklo aspoň jednu dušu, nepodareného syna ožení. Ako v každom dobrom pekle aj v tomto našom majú váhu, ktorá rozhodne, kto do pekla patrí a kto nie. Či sa to Lucifukovi podarí a kto sa bude nakoniec ženiť, uvidíte v rozprávke.

Po rozprávke privolajú najmenší návštevníci Mikuláša, ktorý skontroluje so svojimi pomocníkmi anjelikom a čertíkom, či deti poslúchali a ak bude všetko tak, ako má byť, dostanú sladkú odmenu.

Môžete sa tešiť aj na vianočné trhy plné vianočných darčekov a voňavých dobrôt. Nebude chýbať ani maľovanie na tvár či zdobenie medovníkov.

 Vstupy: 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 h

 Vstupné: deti - 1 €, dospelí - 2 €

 ONLINE predpredaj prebieha na www.oravskemuzeum.sk do 1.12., potom bude možné lístky telefonicky rezervovať alebo zakúpiť priamo na mieste pred podujatím. (V online obchode sú vstupy z tech. dôvodov rozdelené na 57. 58. 59. minútu, no vstup vždy spadá pod celú hodinu)

více info
Lesnou železnicou za Mikulášom

Lesnou železnicou za Mikulášom

4.12.2016 Oravská lesná železnica

Sv. Mikuláš neobíde ani našu druhú najväčšiu expozíciu - Oravskú lesnú železnicu. Pozýva Vás previezť sa spolu s ním naším vláčikom zo stanice Tanečník na stanicu Sedlo Beskyd. 

Program začne v areáli stanice Tanečník. Môžete sa tešiť na nezbedných čertíkov, ktorí sa stále škriepia, až kým ich neprekvapí anjelik a nedá zas všetko dokopy. Mikuláša budú musieť hľadať spolu s deťmi. Kto vie, kde sa bude skrývať? Či v rozprávkovom lese a či niekde na stanici Sedlo Beskyd?

Odjazdy vlakov: 13:00, 14:30, 15:45 h (program začne 15 minút pred odjazdom vláčika)

Vstupné: dospelí - 5 €; žiaci/seniori - 2,5 €; deti do 6 rokov - 1 €

V cene cestovného lístka je jazda vláčikom, účasť na programe, sladká odmena i teplý čaj.

více info
Tajomný hrad pre deti

Tajomný hrad pre deti

Oravský hrad

Prečo by mali mať nočné prehliadky len dospelí? Myslíme aj na všetky deti. Práve podujatie Tajomný hrad je nočná prehliadka pre všetky detičky, oživená o rozprávkové bytosti a príbehy. Večerná prehliadka tajomným Oravským hradom je teda venovaná hlavne mladším návštevníkom a ich rodičom, kde môžu stretnúť rôzne nadprirodzené bytosti. Tento rok budeme potrebovať malých pomocníkov, aby sme vyslobodili princeznú z pazúrov zlého draka. Prídete nám pomôcť?

  • Telefonické rezervácie na 043/581 61 51 od 22.7.
  • Predaj lístkov na mieste: 18:00 - 21:00 h
  • Vstupy každých 15 min. od 18:30 h

Vstupné:

dospelí: 7 €

deti nad 6 r.: 3,5 €

deti do 6 r.: 2 €

více info
Deň v stredoveku

Deň v stredoveku

31.7.2016 Oravský hrad od 12,00 - 17,00 hod

Deň v stredoveku je návštevníkmi vyhľadávané podujatie, ktoré sa teší obľube už piaty rok. Hlavné nádvorie Oravského hradu opäť ožije stredovekou atmosférou plnou hudby, tanca, bojového umenia, dobovej módy, ale i zabudnutých príbehov. Svoje umenie predvedú tiež šikovní kaukliari, ktorí rozžiaria oči malých i veľkých. Nebude chýbať stredoveký jarmok a atrakcie pre deti.

více info
Detský Oravaman

Detský Oravaman

registrácia 13.00 - 14.00 Penzión Pribiskô

více info
Deň rodiny

Deň rodiny

Hviezdoslavovo námestie 14,00 - 17,00 hod.

více info
Smejko a tanculienka

Smejko a tanculienka

divadelná sála MsKS o 16,00 hod.

Veselé hudobné predstavenie pre deti s detskými pesničkami z dielne Divadla MASKA zo Zvolena,
ktoré deti roztancuje, zapojí do hry, naučí nové pesničky a ukáže prekrásny svet fantázie.

VSTUPNé 5 EURO

více info
Vianoce na Oravskom hrade

Vianoce na Oravskom hrade

od 12.00 - 15,00 hod

Vianočnú návštevu Oravy si môžete spestriť návštevou Oravského hradu, kde od pondelka 28. do stredy 30. decembra uvidíte živý betlehem so živou hudbou a anjelským zborom. ,,Pre návštevníkov sme pripravili ten najkrajší vianočný príbeh - o narodení Ježiška, ktorý vyvrcholí pri živom betleheme, kde prinesú svoje dary Traja králi," pozýva riaditeľka Oravského múzea Mária Jagnešáková. Druhá časť programu sa odohráva vnútri hradu, v najkrajšej, Rytierskej sále odznejú vianočné koledy a vinše v podaní známych oravských súborov.

 

Vstupné:

Ako pri bežnej prehliadke

více info
KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů