Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Lanový park TARZANIA

Horúcou novinkou tohtoročnej letnej sezóny je lanový park TARZANIA, ktorý sa nachádza v dolnej časti strediska za Hotelom GREEN. Lanový park je postavený z prekážok rôznych obtiažností a poskytuje skvelú zábavu. Na prekážkach si vyskúšate svoju zručnosť, ale hlavne odnesiete skvelý zážitok. Lanový park TARZANIA je určený pre deti aj dospelých

Prevádzková doba:

od 30.6 do 2.9 2018 – denne 9:00 – 18:00

od 3.9 do 30.9 2018 – víkendy a sviatky 10:00 – 15:00

CENNÍK TARZANIA KUBÍNKA

Druh lístka      Cena/osoba

Dospelácka trasa        10 €

Detská trasa    4 €/30 min.

 

Horské kolobežky – monster

Vyskúšajte si jazdu na monster kolobežkách. Vyvezte sa pohodlne sedačkovou lanovkou na vrchol Kubínskej hole a vychutnajte si zjazd na terénnej kolobežke.  Požičovňa sa nachádza pri vrcholovej stanici dolnej sedačkovej lanovky. Výbava zahŕňa aj prilbu.

Cenník Horské kolobežky

Kombinovaný lístok   Cena

1 x Horná lanovka + Kolobežka        10 €

2 x Lanovka – na vrchol Kub. hole + Kolobežka     13 €

Jazda je obmedzená časovým limitom 1 hodina do kedy treba kolobežku vrátiť. Časový limit začína plynúť v momente zakúpenia služby na pokladni (prechodom cez turniket). V prípade omeškania odovzdania kolobežky sa platí pokuta 5 € za každých začatých 15 min.

 

Horské trojkolky

Zažite skvelú zábavu s adrenalínom! Vyvezte sa lanovkami až na samý vrchol Kubínskej hole a vyskúšajte si jazdu dole na horskej trojkolke. Bezpečnú jazdu vám zabezpečia dve nezávislé brzdy na každé koleso. Takto rozmiestnené brzdy vám umožnia aj driftovanie.

Horská trojkolka je vhodná pre všetky vekové kategórie a užijete si na nej množstvo zábavy. Taktiež je možnosť tandemovej jazdy. Požičovňa trojkoliek sa nachádza pri vrcholovej stanici dolnej sedačkovej lanovky. Výbava zahŕňa aj prilbu.

Cenník horské trojkolky

Kombinovaný lístok   Cena

1 x Horná lanovka + Trojkolka          13 €

2 x Lanovka – na vrchol Kub. hole + Trojkolka       16 €

Jazda je obmedzená časovým limitom 1 hodina, dokedy treba trojkolku vrátiť. Časový limit začína plynúť v momente zakúpenia služby na pokladni (prechodom cez turniket). V prípade omeškania odovzdania kolobežky sa platí pokuta 5 € za každých začatých 15 min.

 

Náučný chodník

Ak máte radi prechádzky po lese a chcete sa popritom dozvedieť niečo nové o prírode, vyvezte sa pohodlne lanovkami až na vrchol Kubínskej hole a zíďte späť k údolnej stanici po našom náučnom chodníku. Pripravená je pre Vás zaujímavá trasa, kde sa dozviete niečo o miestnej faune, ktorú môžete stretnúť v našich lesoch, ale aj o lavíne na Kubínskej holi, ktorá tu spadla pred 50 rokmi.

Chodník je nenáročný, vhodný pre všetky vekové kategórie. Celková dĺžka je 3,6 km, má 8 zastavení a po trase sa nachádzajú prírodné odpočívadlá, pri ktorých si môžete nerušene posedieť a zrelaxovať. Uprostred trasy sa nachádza jazero, pri ktorom si môžete oddýchnuť alebo sa počlnkovať.

 

Výlet na Puchmajerovej jazierko

Nenáročný výlet vhodný pre celú rodinu aj s malými deťmi po krásnej oravskej prírode . Vyvezte sa lanovkami až na vrchol Kubínskej hole a odtiaľ sa vydajte od bufetu Vrcholovka na prechádzku k Puchmajerovej jazierku. Puchmajerovej jazierko je drobné rašeliniskové jazero v Oravskej Magure na severnom svahu pod vrchom Minčol. Leží v pramennej oblasti potoka Hruštínka, v nadmorskej výške 1 200 m n. m. Zaberá plochu 0,10 ha a je hlboké 5 – 6 m. Máte na výber dve trasy dlhšiu a kratšiu. Obidvoma sa vrátite späť k Vrcholovke, kde sa môžete občerstviť a potom zviezť lanovkami späť dole.

 

Náučný chodník Trniny

Poloha Trniny vzbudzovala záujem miestnych nadšencov už v 19. storočí. Vtedy boli nájdené poklady keltských mincí, čím sa začala „archeologická horúčka“. Dodnes lokalita ukrýva tajomstvá, ktoré ešte len čakajú na odkrytie. Náučný chodník sa skladá z piatich stanovíšť, ktoré postupujú chronologicky: od doby kamennej do včasného stredoveku. Každá náučná tabuľa obsahuje: aktuálne vedecké poznatky o obdobiach, lokalitách, ako aj o dejinách archeologického výskumu, mapu archeologických lokalít, fotografie a kresby archeologických nálezov. Cesta náučným chodníkom Vás obohatí o zaujímavé poznatky o ľuďoch, ktorí pred tisícami rokov chodili po tých istých dolinách a vrchoch ako my dnes.

KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů