Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne

tisk poslat známým

Stála expozícia z diela maliarky je inštalovaná v klasicistickej kúrii z 19. storočia od roku 1979.  Je tu vystavených 266 olejomalieb a kresieb, ktoré poskytujú obraz o vývojových etapách a žánrových okruhoch celoživotnej tvorby Márie Medveckej — maliarky, ktorá spojila svoj život a dielo s rázovitým regiónom Slovenska — Oravou. Od roku 2000 sú podkrovné priestory galérie „Ateliér“ využívané na krátkodobú prezentáciu výtvarného umenia.

 

Cieľový bod: Tvrdošín (32 km od Dolného Kubína) 

Kontakt 
Galéria Márie Medveckej
027 44 Tvrdošín-Medvedzie
 tel.+421 43 532 2793
e-mail:ogaleria@nextra.sk 
www.oravskagaleria.sk 
 

 

Otváracie hodiny
 
pondelok  - zatvorené
utorok - nedeľa  10:00 - 16:00


Vstupné:

Galéria Márie Medveckej v Tvrdošíne bude počas celej sezóny  otvorená pre verejnosť bezplatne.


 

Otvorené:                   ut – ne od 10.00 do 16.00 hod.

STOROČNICA - významné jubileum bolo primárnym podnetom k vydaniu rozsiahleho obrazového sprievodcu po expozícii Galérie Márie Medveckej, ktorá je organizačne začlenená medzi vysunuté expozície Oravskej galérie. Deväť stálych expozícií, lokalizovaných v Župnom dome v Dolnom Kubíne, Tvrdošíne a Slanickom ostrove umenia na Oravskej priehrade vytvára ucelený obraz o výtvarnom umení tohto rázovitého regiónu a prispieva k poznaniu výtvarného umenia na Slovensku od stredoveku až po súčasnosť. Ich konštantnou súčasťou je už 35 rokov expozícia venovaná dielu Márie Medveckej, ktorá sa natrvalo zapísala do dejín slovenského výtvarného umenia 20. storočia nielen ako predstaviteľka realistickej maľby, ale predovšetkým ako vnímavá pozorovateľka svojho rodného kraja, ľudí a jednoduchých každodenností.

 Súčasťou slávnostného otvorenia sezóny 2014 v galérii bolo uvedenie publikácie Sprievodca po stálej expozícii Galérie Márie Medveckej. Predkladaná publikácia vychádza pri príležitosti 100. výročia narodenia Márie Medveckej so zámerom zachovať a predstaviť dielo a previesť návštevníka expozíciou, v ktorej je možné opakovane objavovať zakódované inotaje krajiny a ľudí.

Na vydaní Sprievodcu sa podieľali:

Ministerstvo kultúry SR, Žilinský samosprávny kraj, Mesto Tvrdošín a Oravská galéria.


Soubory ke stažení Sprievodca Galériou
KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů