Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Kalendár

Kategorie
Výstava
50 Rúžombeerockov, výstava  Milana Hrabovského

50 Rúžombeerockov, výstava Milana Hrabovského

MsKS, vernisáž 22.4.2015 o 16,30 hod.

více info
Výtvarné spektrum

Výtvarné spektrum

Penzión Hrubjak, Oravská Polhora

V mesiaci apríl 2015 môžeme načerpať  mnoho tvorivej inšpirácie od účastníkov regionálneho kola výtvarnej súťaže neprofesionálnych výtvarníkov Výtvarné spektrum, ktoré aj v tomto roku organizuje Žilinský samosprávny kraj - Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v spolupráci s penziónom Hrubjak v Oravskej Polhore. V priestoroch penziónu Hrubjak nám predstavia svoju tvorbu výtvarníci v dvoch kategóriách. V kategórii A, ktorú prezentujú tvorcovia s výtvarným vzdelaním  sa predstavia: Daniel Marček, Mgr. Katarína Parišová, Mgr. Mária Páterová, Anna Žákovičová. Tvorivosť a kreativitu nachádzame aj v kategórii B, určenú pre tvorcov bez výtvarného vzdelania. V tejto kategórii sa Predstavia: Janolková Martina, Šeliga Ján, Šimáková Anna, Libuša Štulajterová, Žaneta Veselá. Výstava bude sprístupnená 1. 4. a potrvá do konca apríla 2015.

více info
VODA JE ŽIVOT

VODA JE ŽIVOT

Oravská galéria, Dolný Kubín, výstavná sieň Suterén 06 o 10,30

Názov výstavy:       VODA JE ŽIVOT

z cyklu EKOHRY - tvoríme a chránime

 

Miesto konania: Oravská galéria, Dolný Kubín,  výstavná sieň Suterén 06

Usporiadateľ: Gymnázium P. O. Hviezdoslava, Dolný Kubín

Vernisáž: 23.3.2015 o 10.30 hod.

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod

 

   Človek sa s vodou stretáva od svojho narodenia, hoci si to neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Bez pochýb jej voda najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva 70% povrchu, dávajúc planéte nádhernú modrú farbu, ktorú vídame na fotografiách z vesmíru.

   Pri príležitosti Svetového dňa vody Gymnázium P.O.Hviezdoslava v spolupráci s Oravskou galériou v Dolnom Kubíne pripravili v priestoroch Suterén 06 Župného domu zaujímavú výstavu Voda je život.

   Vo vstupnej časti vidíte rôznorodý svet – rieky, jazerá, zeleň, v kontraste s popukanou zemou a ľuďmi trpiacimi nedostatkom vody. Môžete si prečítať zaujímavé informácie a fakty o vode. V dvoch bočných, menších miestnostiach nájdete kolobeh vody. Od snehových vločiek, dažďa, až po more, s neodmysliteľným majákom, námorníkom a loďami. Jednu si môžeš vyrobiť aj ty. Centrálnu miestnosť stráži vodník. Je venovaná prameňom a studničkám. Na paneli sú zmapované niektoré pramene Oravy. Všetky minerálne a inak významné oravské pramene sú podrobne odborne spracované v materiáli, ktorý máte k dispozícii. „Voda a Slovania“ je časť, ktorá svedčí o úcte našich predkov k vode. Oživovanie tradícií je naznačené v zhotovených predmetoch z prútia a drevenej búdke nad prameňom. Oči Zeme na to skúmavo hľadia.

   Výstava je jednou z aktivít žiakov Gymnázia P.O.Hviezdoslava Dolný Kubín, ktorí sa zapojili do projektu GEOVEDY pre každého, na tému Tam, kde začína život rieky. Projekt viac rokov zastrešuje PF UK Bratislava. Jeho základných motívom je odovzdávanie vedomostí mladším. Ako sa malému pracovnému tímu gymnazistov darí, môžete vidieť z vystavených fotografií. Sú to zábavné hodiny nielen pre mladších spolužiakov, ale aj pre deti zo Spojenej školy a III.MŠ Dolný Kubín.

Do zhotovovania vystavených exponátov sa zapojili nielen šikovné ruky gymnazistov, ale aj detí zo Spojenej školy (tučniaci a snehuliak) a ZUŠ P.M.Bohúňa dala návod na skalkové šperky.

 

více info
Ladislav Sulíik - lovecká tématika

Ladislav Sulíik - lovecká tématika

Výstavná sieň MsKS, vernisáž 18.3.2015 o 15,30 hod.

více info
Imagine -  Monika a Bohuš Kubinskí

Imagine - Monika a Bohuš Kubinskí

Veľká výstavná sieň Oravskej galérie, ut - ne 10.00 - 17.00

více info
Retrospektíva - Nikolaj Fedkovič

Retrospektíva - Nikolaj Fedkovič

Oravská galéria - Malá výstavná sieň, Dolný Kubín, ut - ne 10.00 - 17.00

více info
O najkrajšiu kraslicu

O najkrajšiu kraslicu

14. posúťažná výstava

více info
My školopovinní

My školopovinní

Každý z nás si tým musel prejsť – povinná školská dochádzka. No boli to krásne časy. Ak si chcete s nami zaspomínať na minulosť a dozvedieť sa niečo z dávnej i menej dávnej histórie školstva, srdečne Vás pozývame na výstavu My školopovinní, ktorej vernisáž sa uskutoční 9. marca 2015 o 15:00 h vo Florinovom dome v Dolnom Kubíne. Výstava potrvá do 26. apríla.

více info
KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů