Oficiální turistický portál
TURISTA OBČAN
cz / en / de

Šport, relax

Kategorie

Mesto a jeho okolie ponúka vynikajúce podmienky pre vyznávačov zimných športov. Zjazdovky, bežecké a snowboardové trate i možnosti zimnej turistiky sú určené pre všetkých bez rozdielu veku či fyzickej zdatnosti.

 

 

 

 

 

 Zimné športy
SKI PARK Kubínska hoľa

SKI PARK Kubínska hoľa

Lyžiarske stredisko SKI PARK Kubínska hoľa ponúka skvelú zábavu pre celú rodinu! Od free-ride cez pretekárske trate až po detskú škôlku. Lyžiarske stredisko leží v prekrásnej prírode pohoria Oravská Magura. Je prímestskou rekreačnou zónou mesta Dolný Kubín. Moderný komplex zahŕňa 14 km upravovaných zjazdových tratí, bežecké trate, dve štvorsedačkové lanovky, osem lyžiarskych vlekov, ubytovacie a stravovacie zariadenia, strediská služieb vrátane lyžiarskej školy a požičovní športového náčinia a tiež nevyhnutné zázemie na prevádzku lanoviek, vlekov, zasnežovacích diel, parkoviská a pod. 

V stredisku je k dispozícii upravovaná a udržiavaná bežecká trasa. Približne päťkilometrový okruh začína pri chate Koliesko a pokračuje smerom na Revišné. Trasa kopíruje modrú turistickú značku po lesnej asfaltovej ceste, je málo frekventovaná a nenáročná, vedie prevažne smrekovým lesom. 

 

 

 
více info
Sport centrum Lučivná

Sport centrum Lučivná

Lyžiarske stredisko leží v prekrásnom a tichom údolí národného parku Malá Fatra, medzi obcami Párnica a Zázrivá. Lyžiarsky areál je obkolesený prírodnou scenériou Malej Fatry v údolí riečky Zázrivka. Stredisko ponúka denne upravované lyžiarske zjazdovky pre všetky  typy lyžiarov od začínajúcich cez pokročilých až po tých najnáročnejšich. 


K dispozícii pre lyžiarov je:

 • 2-sedačková lanová dráha
 • 5 lyžiarskych vlekov 
 • skikrosová dráha 
 • detský baby lift
 • detská škôlka
 • bezplatné parkovanie 30 m od lanovky


 

více info
Ski Park Racibor

Ski Park Racibor

Lyžiarsky areál sa nachádza v lokalite Raciborie vzdialené iba1 kmod Oravského Podzámku. V areáli je7 kmzjazdoviek rôznej náročnosti, vhodných pre stredne pokročilých ale aj profesionálnych lyžiarov. Stredisko disponuje štvorsedačkovou lanovkou s prepravnou kapacitu 2000 osôb za hodinu, detským vlekom a areálom pre snowboardistov.  V stredisku sú poskytované služby ako ski servis, požičovňa lyží, lyžiarska škola, bufet rýchleho občerstvenia, reštaurácia, ubytovanie či množstvo bezplatných parkovacích plôch. Parkoviská sa nachádzajú v bezprostrednej blízkosti zjazdovky.

Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je v rámci strediska k dispozícii upravovaná bežecká trať v dĺžke 1000 m. 

 

 Otváracie hodiny


pondelok  - nedeľa      9:00 - 16:00
 

Autor fotografií: M. Pavelek

více info
Bežecké lyžovanie

Bežecké lyžovanie

K obľúbeným zimným športom patrí aj bežecké lyžovanie, kedy má každý dostatok času obdivovať krásu zimnej prírody a nádhernú scenériu hôr. Kvalita bežeckých tratí  je však závislá od dostatočného množstva prírodného snehu. Mesto a jeho blízke okolie ponúka široké možnosti pre milovníkov tohto športu, mnoho bežeckých tratí  však nie je upravovaných. 

 

Kuzminovo

Ide o asi najstarší areál v Dolnom Kubíne, nachádza sa len niekoľko desiatok metrov od historického centra mesta. Trate v celkovej dĺžke približne 2 km sa nachádzajú v štyroch úrovniach nad sebou a sú prepojené, takže sa dajú rôzne kombinovať. Začínajú sa pri chate Kuzmínovo. Trate sú upravované a vo večerných hodinách aj osvetlené (do 21h). 

více info
Lyžiarske stredisko Roháče Spálená dolina

Lyžiarske stredisko Roháče Spálená dolina

Lyžiarsky areál  Roháče  – Spálená sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier. Poskytuje optimálne podmienky pre všetky kategórie lyžiarov ako aj snowboardistov. K dipozícii so tri vleky (250m., 400m., 850 m) a dve sedačkové lanovky : šesťsedačková lanovka (2000m.)  a štvorsedačková lanovka (1490m.). Lyžiarske zjazdovky sú denne upravované..   V rámci strediska Roháče – Spálená sú v prevádzke služby- servis, požičovňa lyží, predaj lyžiarskej výstroje, parkovisko, bufety a samoobslužná reštaurácia,lyžiarska a snowboardingová škola

Prevadzkova doba lanovky

více info
Orava Snow

Orava Snow

Ski Oravská Lesná

Lyžiarske stredisko leží v najstudenšej slovenskej doline v Oravskej Lesnej, nachádzajúcej sa v Oravských Beskydách na poľsko-slovenskom pomedzí. Základná stanica sa nachádza v nadmorskej výške 760 m n.m. a najvyššie položený bod strediska je vo výške  950 m n.m., celkové prevýšenie teda predstavuje 190 metrov. Celková dĺžka zjazdoviek je 8,6 km. V areáli lyžiarskeho strediska  sa nachádzajú 3 vleky (800 m, 200 m, 200 m) a jedna štvorsedačková lanovka (1 000 m) s celkovou prepravnou kapacitou 3 800 osôb za hodinu. Nachádzajú sa tu široké a kvalitne upravené zjazdovky všetkých náročností, takže si tu dobre zalyžujú všetci od začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. V areáli lyžiarskeho strediska je vybudovaná snowtubingová dráha. V lyžiarskom stredisku  Orava Snow – Ski Oravská Lesná si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania, keďže sa v rámci strediska nachádza 5 km udržiavaných tratí pre fanúšikov tohto športu.

 

Vleky    
Názov vleku Dĺžka v metroch Kapacita / hod.

4-sedačka Doppelmayr Chairdrive

s nábehovým pásom

1 000 2 400 osôb
Tatrapoma H 130 800 1 000 osôb
Tatrapoma P 200    200 osôb
Tatrapoma P 200    200 osôb
více info
SkiPark Oravice

SkiPark Oravice

Lyžiarske stredisko sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier v Oraviciach.  Meander Skipark Oravice je jediné lyžiarske stredisko v Tatrách i blízkom okolí, ktoré ponúka unikátnu kombináciu lyžovania a relaxu v bazénoch s geotermálnou vodou. Stredisko ponúka štvorsedačkovú rýchlu lanovku, tri vleky, 7 650 m perfektne upravených a  umelo zasnežených zjazdoviek, s rôznym stupňom náročnosti, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, ale i pokročilých lyžiarov. Lyžiarske stredisko je vzdialené len 15 km od hraničného prechodu Suchá Hora, 20 km od hraničného prechodu v Chyżnom, 30 km od Zakopaného, 60 km od hraničného prechodu v Korbielove a 110 km od Krakowa. Pre deti je k dispozícii „malý raj“ a lyžiarska škola, ktorá ponúka zábavnú a odbornú výučbu lyžovania a snowboardingu pod vedením zjazdárky Małgorzaty Tlałki. Pre náročnejších lyžiarov je k dispozícii snwboardový park.

 

Služby:

 • skiservis
 • lyžiarska škola
 • požičovňa lyžiarskej výstroje
 • obchod so športovými potrebami
 • reštaurácia a bufety so širokou ponukou jedál a nápojov
 • ubytovanie
 • relaxačné centrum s celoročnou prevázkou, ktorá ponúka bazény vybavené rôznymi atrakciami, masáže, reštauráciu, bistro, kaviareň a záhradnú kaviareň 
 • neplatené veľkokapacitné parkovisko

Názov vleku

Dĺžka

Prepravná kapacita

Štvorsedačková lanovka

Doppelmayer 4L CD

1050 m

2 400osôb/hod.

Doppelmayer

700 m

750 osôb/hod.

LPVE 4

200 m

300 osôb/hod.

LPVE 1,5

50 m

 

 

Názov vleku

Dĺžka

Prepravná kapacita

Štvorsedačková lanovka

Doppelmayer 4L CD

1050 m

2 400osôb/hod.

Doppelmayer

700 m

750 osôb/hod.

LPVE 4

200 m

300 osôb/hod.

LPVE 1,5

50 m

 

 

Názov trate

Dĺžka

Tichá dolina

10 km

Bobrovecká dolina

10 km

Pod Maguru

15 km


více info
Ski Zábava Hruštín

Ski Zábava Hruštín

Novovybudované, komplexne vybavené lyžiarske stredisko SKI ZÁBAVA Hruštín leží v nadmorskej výške – od 900 m n. m. do 1150 m n. m. na severnej strane Oravskej Magury, 7 km za obcou Hruštín. Neodmysliteľnou súčasťou strediska je skiservis, požičovňa lyžiarskeho výstroja aj detská škôlka pre najmenších. Poskytujeme tiež služby inštruktora pre individuálnu i kolektívnu výučbu. Dominantou strediska je komplex zrubových domov a hlavná koliba tzv. "drevená dedinka" situovaná priamo pod lyžiarskym svahom a moderný hotel. Stredisko ponúka ubytovanie vyššieho štandardu. Stravovanie je zabezpečené v štýlovej kolibe s ponukou tradičných Slovenských i regionálnych špecialít.  Po lyžovačke si môžete dopriať relax v našom wellness.

Názov vleku

Dĺžka v metroch

Prepravná kapacita

Leitner

1000

1 440 osôb/hod.

Tatrapoma P

350

540 osôb/hod.

Detský vlek Kindle

70

300 osôb/hod.

 

200

 

 

Názov zjazdovky

Dĺžka v metroch

Prevýšenie v metroch

Vyhliadková - modrá

 1200

220

Hlavná - červená

 1100  

220

Freeride 1 - červená

 1200

220

Freeride 2 - červená

 1000

220

 

 


více info
Lyžiarske stredisko Vitanová

Lyžiarske stredisko Vitanová

lyžiarskom stredisku Ski Vitanová nájdete vždy perfektne upravené lyžiarske svahy. Nové technické vybavenie vo forme vlekov a sedačkovej lanovky zaručuje, že čas nebude strácať čakaním v rade. Samozrejmosťou je umelé zasnežovanie a úprava zjazdových tratí. Celková prepravná kapacita vlekov je 3 600 osôb za hodinu. Stredisko v obci Vitanová sa nachádza v nadmorskej výške 725 m n. m - 968 m n. m. Zjazdovky ponúkajú tri stupne náročnosti aby si na svoje prišiel každý lyžiar. Bonusom je nádherná príroda Oravy a Západných TatierStredisko SKI Vitanová Vrchdolinky je vzdialené 10 km od hraničného prechodu Suchá Hora, 15 km od hraničného prechodu v Chyżnom, 25 km od Zakopaného, 40 km od nás je Nowy Targ a 110 km Krakow. Technické zasnežovanie pokrýva všetky zjazdovky, samozrejmosťou sú služby lyžiarskej školy a požičovne výstroja. O plný žalúdok sa postará bufet pri hornej stanici lanovky alebo reštaurácia pri spodnej stanici. Príjemnou tradíciou sa v stredisku stáva pravá oravská zabíjačka s domácimi špecialitami každú sobotu. Lyžiarske stredisko s rodinnou atmosférou nachádzajúce sa len niekoľko desiatok metrov od posledného domu v obci Vitanová. 

Služby:

 • ski servis                                                      
 • požičovňa lyží a  lyžiarskej výstroje  
 • lyžiarska a snowboardová škola  
 • reštaurácia a bufet
 • bezplatné parkovisko


Názov vleku

Dĺžka

Prevýšenie

Kapacita
[os/h]

 4 sedačková lanovka

1000 m

 243 m

 2400

 vlek H130

1000 m

 223 m

 900

 vlek S

170 m

 32 m

 250

 Detský vlek SN-lyžiarska škola

 30 m

 3 m

 100

 

 

Názov

Dĺžka

Obtiažnosť

 Zjazdovka 1 /zasnežovaná/

 1250 m

    

 Zjazdovka 2 /zasnežovaná/

 1100 m

 

Zjazdovka 3 /zasnežovaná/

1500 m

 

Zjazdovka 4 /zasnežovaná/

1650 m

 

Zjazdovka 5

1800 m

 

Zjazdovka 6 /zasnežovaná/

200 m

 

 Zjazdovka v lyžiarskej škole /zasnežovaná/

50 m

   


více info
KontaktKde nás nájdete

Turistická informačná kancelária

Hviezdoslavovo námestie 1651/2

026 01 Dolný Kubín, Slovensko (SK)

tel.:+421/0-915 049 407 +421 43 581 44 70 email:tik@orava.sk web:www.dolnykubin.sk
mapa:Dolný Kubín
Chcem byť informovaný Newsletter
fond mikroprojektů